طراحی اتاق خواب کودک

دکوراسیون اتاق کودک همیشه باید با دقت بیشتری نسبت به دیگر فضاهای منزل انجام شود، زیرا از نظر تمام روانشناسان، روحیه کودکان بسیار لطیف و حساس بوده و عوامل اطراف تاثیر بالایی بر روحیه آن ها میگذارد، ایجاد امنیت و آرامش برای کودکان، بخصوص در هنگام خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است که والدین باید در دکوراسیون اتاق خواب و نحوه چیدمان به آن توجه کنند، کودکان نیاز دارند در عین داشتن آرامش در یک فضای پر از انرژی روز خود را سپری کنند، یکی از مهم ترین وسایلی که در چیدمان اتاق کودک بسیار موثر است سرویس خواب کودک می باشد، شما میتوانید با انتخاب یک سرویس مناسب و کاربردی و در عین حال زیبا اتاق کودکتان را بچینید، البته باید به این  نکته هم دقت داشته باشید که دیگر اجزای اتاق را با سرویس خواب هماهنگ انتخاب کنید، به طور مثال رنگ پرده، کاغذ دیواری، وسایل تزیینی و ... که از اتاق در آن ها استفاده می کنید.

اگر قصد خرید بهترین سرویس خواب برای کودکان خود را دارید با شماره های 

02122855920

02122840694

02122843691 

تماس حاصل فرمایید.

نکاتی درباره چیدمان مناسب اتاق خواب کودک

- ایجاد فضای خلاقانه در اتاق کودک : در اتاق کودک باید سعی کنید وسایل را در دسترس کودک قرار دهید تا به راحتی بتواند از آن ها استفاده کنید و به او یاد دهید تا بعد از استفاده آنها را جمع کنید، وسایل را در قسمت های مختلفی قرار دهید و با نوشتن و یا چسباندن استیکر همان وسیله جای آن را مشخص کنید.
- استفاده از پرده با رنگ روشن : با استفاده از پرده های رنگ روشن میتوانید به اتاق شادی و انرژی ببخشید، در انتخاب پرده به این نکته دقت داشته باشد که طرح و رنگی هماهنگ با اتاق داشته باشد.
- تزیین اتاق با عروسک و تابلو های کودکانه: برای تزیین اتاق خواب کودک میتوانید با استفاده از عروسک های فرزندتان و چسباندن آن ها به دیوار و یا آویز آن ها از سقف و نصب تابلوهایی با موضوع بچه گانه و رنگ های شاد یک چیدمان زیبا رقم بزنید.
- استفاده از عکس کودک : با چاپ عکس هایی از کودک خود در ابعاد مختلف و بکاربردن آن ها در چیدمان این موضوع را به او بفهمانید که دوستش دارید و برایتان مهم است.
ترکیب کاغذ دیواری و رنگ : برای اتاق خواب کودک بهتر است از ترکیب رنگ های شاد در کنار طرح هایی از کاغذ دیواری که با چیدمان اتاق مناسب باشد استفاده کنید.
برای چیدمان اتاق کودک بهتر است به نظر خود او هم اهمیت بدهید و او را در انتخاب رنگ و طرح شریک کنید، حتی برای قرار دادن وسایل نیز از او کمک بگیرید تا مستقل بودن را به کودکتان آموزش دهید.

پیشنهاد می کنم مقاله چیدمان مبل گرد در منزل را مطالعه فرمایید.